profile led

Zastosowanie profili LED

Profile LED w ostatnim czasie podbijają rynek i wypierają powoli taśmy LED. Szczególnie popularne są w oświetleniu reklamowym, ze względu na swoją konstrukcję i wytrzymałość.

Można spotkać moduły jedno, dwu, trzy, a nawet sześciodiodowe w różnorodnych kolorach i mocach. Cechą charakterystyczną jest sztywna, trwała oraz hermetyczna obudowa modułu LED. Zbudowane są z tworzywa ABS. Zapewnia to większą odporność na uszkodzenia mechaniczne jak również umożliwia ich montaż nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych jak np. zima. Wysoki stopień ochrony zapewnia bezawaryjną pracę przez długi okres czasu. Co jest ważnym czynnikiem w naszym zmiennym klimacie.

Diody ledowe posiadają również większą elastyczność jeśli chodzi o sam montaż, dzięki zastosowaniu między modułami przewodu. Wyposażone są w otwory montażowe lub taśmę dwustronnie klejącą 3M, które ułatwiają montaż na każdej praktycznie powierzchni i w trudno dostępnych miejscach. Ponad to dioda w modułach ze względu na swoją 3-chipową konstrukcję świeci trzy razy mocniej niż standardowa dioda. Świetnie sprawdzają się przy oświetleniu liter i haseł reklamowych, wszelkiego rodzaju szyldów, banerów, kasetonów reklamowych i pleksi.

Profile LED docenił też prywatny konsument, coraz częściej wykorzystując je w oświetleniu domowym. Bowiem, profil LED można zamontować by podświetlić meble, telewizory, ściany, zaaranżować odpowiedni klimat w pomieszczeniu.

Na ich znaczną popularność wpływa przystępna cena profili ledowych i wysoka jakość wykonania, wszechstronność zastosowania.