systematyczne remontowanie mieszkania

Zakup używanego mieszkania do remontu

Ceny mieszkań z roku na rok są coraz droższe. Coraz więcej ludzi decyduje się z tego powodu na zakup mieszkania na rynku wtórnym. Dzięki temu możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zwłaszcza gdy oferta dotyczy mocno zaniedbanego od lat mieszkania, np. po zmarłym seniorze, nadającego się wyłącznie do generalnego remontu.

W internecie jest pełno ogłoszeń dotyczących sprzedaży używanych mieszkań. Możemy kupić takie, które będzie gotowe do zamieszkania zaraz po przeprowadzeniu niewielkiego remontu mieszkania i wykończeniu wnętrz oraz umeblowaniu, lub takie które wymaga rozległego remontu.

W pierwszym przypadku sami możemy małymi krokami naprawiać i remontować mieszkanie. Jeśli zdecydujemy się z kolei na to drugie rozwiązanie, to przydatna będzie firma remontowo budowlana, która wszystkie prace wykona za nas.

W urządzaniu mieszkania pomocny może być projektant wnętrz, który stworzy dla nas projekt wykończenia mieszkania. Dzięki temu będziemy mieć odpowiednio zagospodarowaną przestrzeń do życia. Jednak jest to usługa niekonieczna, a niemało płatna.

Sam remont mieszkania to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od ilości prac do wykonania. Jednak kupując używane mieszkanie i wydając sporo pieniędzy na remont, wciąż możemy coś zaoszczędzić. Trzeba to jednak dobrze skalkulować, by się nie przejechać i wyjść na tym stratnym.

Nowe mieszkania w takim Krakowie mogą być nawet dwa tysiące złotych droższe za każdy metr kwadratowy, a kupując lokal mający pięćdziesiąt metrów może to być więc nawet sto tysięcy złotych różnicy, niż w przypadku mieszkania do remontu z rynku wtórnego. Jeszcze lepiej dla nas jeśli sami potrafimy wyremontować mieszkanie, bo wtedy zaoszczędzimy bardzo dużo. Jednak nawet gdy potrzebna będzie firma remontowa, to koszt jaki poniesiemy na remont mieszkania i wykończenia wnętrz raczej nie osiągnie poziomu różnicy cen między zakupem mieszkań.

Reklama: Firma Remontowa REMSOL.com.pl wykona remont mieszkania w Krakowie