ściemniacz LED

Ściemniacz LED – większe możliwości oświetlenia LED

Dobre oświetlenie to coś, na co niewiele osób zwraca uwagę. Jeśli nie jesteś projektantem wnętrz, kimś kto właśnie mebluje sobie mieszkanie lub osobą, która zwyczajnie się na tym zna lub z jakichś względów się tym tematem interesuje, to mało prawdopodobne, że zauważysz znaczenie oświetlenia w pomieszczeniu, w którym w danej chwili się znajdujesz.

Jeśli jednak zauważasz takie szczegóły, to na pewno wiesz, że rola oświetlenia jest znacząca. W domu – nadaje charakteru, nastraja pozytywnie do życia, pozwala na pogłębianie relacji z domownikami lub na po prostu przyjemne kończenie i zaczynanie każdego dnia. W sklepach, zwłaszcza odzieżowych – dobre dobrane światło wpływa na decyzje zakupowe klientów, na to jak postrzegany jest sklep, nawet na to, czy klient kupi więcej, niż pierwotnie zamierzał.

sterownik LED

W lokalach usługowych typu u fryzjera – odpowiednio mocne i jasne światło jest niezbędne przy farbowaniu i obcinaniu włosów klientów. Podobnie u dentysty lub w innych gabinetach lekarskich. W restauracjach – odpowiednio ustawione oświetlenie sprzyja zachowaniu intymności klientów, pomaga w nawiązywaniu więzi i sprawia, że klienci wprawieni w dobry nastrój powracają nawet, jeśli ceny były wysokie. Takie dobre oświetlenie nie zawsze osiąga się tradycyjnymi metodami, dlatego warto zaopatrzyć się w oświetlenie LED. Ono, a także ściemniacz LED i sterownik LED pozwolą na odpowiednie gospodarowanie uzyskiwanymi lumenami – będziemy mogli rozjaśniać pomieszczenie do sprzątania sklepu czy hali, a przygaszać i zmiękczać, gdy do sklepu wejdą klienci, gdy zrobi się późna godzina w restauracji i będziemy chcieli zrobić nastrój, lub gdy będziemy w gronie rodzinnym oglądać film i do tego będziemy potrzebować tylko delikatnego źródła światła gdzieś spoza telewizora.