dziecko

Rożek dla dziecka: niezbędny artykuł, czy zbędny gadżet?

Bardzo popularnym prezentem jaki wręczany jest młodym rodzicom jest rożek dla niemowląt. Często też sami decydują się na jego zakup, ale czy jest to rzecz niezbędna w wyprawce dla niemowlaka?
Z całą pewnością rożek dla noworodka jest bardzo przydatny. Stworzony został z myślą o pierwszych dniach maleństwa poza brzuchem mamy. Przede wszystkim zapewnia spokojny sen,a to dzięki temu, że otulone dziecko czuje się w nim jak w brzuchu mamy. Jest dzięki niemu również spokojniejsze.

Niestety nie ma dwóch takich samych noworodków, jedno będzie się w nim czuło komfortowo i prześpi w nim długie godziny, drugie natomiast może czuć się nadmiernie skrępowane, denerwując się ograniczoną możliwością ruchu. Tego jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć, a nawet jeśli okaże się, że nie będzie mógł być wykorzystywany do otulania to może pełnić również inne funkcje.
Rożek dla niemowląt jest też popularny ze względu na swoją wielofunkcyjność, jeśli dziecko nie lubi w nim przebywać lub z niego wyrośnie, to można go używać również jako kocyk, czy też matę do pierwszych zabaw.

Oprócz tego, że zapewni dziecku spokojny oraz bezpieczny sen, to również ułatwi młodym niedoświadczonym rodzicom przenoszenie noworodka, a także trzymanie go podczas karmienia. Dużo też zależy od trybu życia rodziców, jeśli prowadzą aktywny styl życia, zapewne zrezygnują z zakupu rożka, decydując się na chustę do noszenia niemowlęcia.

Typowych wad rożek dla noworodka nie posiada, jeśli jest wykonany z wysokiej jakości, atestowanych tkanin oraz wypełnień oraz jest dopasowany swoją grubością do pory roku, to może okazać się bardzo praktyczny i pomocny.

Warto odwiedzić: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/rozki-beciki