okna salamander Kraków

Okna i budowa

Budując swój wymarzony dom, często odwiedzałem strony internetowe, gdzie przeglądałem ceny produktów dostępnych w danej chwili. Oczywiście musiały być to produkty potrzebne i przydatne, tanie a dobre.

Obejrzałem setki drzwi, setki okien, setki klamek, wiele rusztowań, gładzi szpachlowych, wkrętów, gwoździ, zapraw murarskich, wiele elementów wykończenia poddasza, różnych wat, akcesoriów do stawiania ścianek działowych, farb i lakierów, bejc i olejów.
W połowie pracy doszedłem do wniosku, że kupię jednak okna salamander Kraków, które wydawały się najbardziej uniwersalne i przystępne cenowo.
Koszty całego domu to około dwustu tysięcy złotych i wydawać by się mogło, że są one nieduże. Jednak dla mnie były ogromne.
Pracowałem całe życie w szkole, nie jako nauczyciel, nie jako dyrektor, nie jako kurator, nie jako psycholog, a jako dozorca i co miesiąc odkładałem pieniążki na ten cel.
Ludzie pukali się w czoło i kiwali głowami, że nigdy nie zbuduje domu z takimi zarobkami. Wytykali palcami, śmiali się i mówili że jestem mądry inaczej. Ja jednak zacisnąłem zęby, jadłem suchy chleb, zupki chińskie, piłem najtańsze napoje z Biedronki, myłem się w zimnej wodzie oszczędzając na rachunkach i energii. Robiłem to wszystko w celu zbierania pieniążków na ten dom.
Teraz jestem dumny z tego, że osiągnąłem swój zamierzony cel. Mam dom i wymarzone okna. Mieszkam pod Krakowem i wszystkie produkty kupowałem na terenie tego pięknego, lecz drogiego miasta.
Najbardziej cieszę się z tych okien, ponieważ są one bardzo ładne, praktyczne i szczelne, a to jest bardzo ważne bo minimalizuje straty przy ogrzewaniu domu. Mają fajne okucia i platynowe klamki.
Obecnie jestem na emeryturze i siedzę sobie w ogrodzie, który jest moim oczkiem w głowie. Spędzam tu wszystkie dnie i pewnie będę tu mieszkał do końca swojego życia. Chcę żyć jak najdłużej około stu lat, aby cieszyć się moim domem i wielkim pięknym ogrodem z kwiatami, drzewami i krzakami. Lecz nie wiem czy będzie mi to dane w tym zanieczyszczonym świecie.