obraz w domu

Nowy wymiar dekoracji

Wygląd ścian ma dominujące znaczenie w każdej aranżacji. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego ludzie tak chętnie wieszają obrazy w swoich domach? Dodają one wdzięku i sprzyjają kreowaniu przyjemnej atmosfery. Właściciele mieszkania wyrażają się przez dekoracje, często też poprawiają sobie nimi nastrój. Jednak zanim wymarzony obraz zawiśnie na ścianie, pojawia się szereg dylematów technicznych. Poświęćmy im kilka słów.

Po pierwsze, istotne są ramy do obrazów. Muszą być idealnie dopasowane do kompozycji i nie przytłaczać jej swoją stylistyką. Są jak kropka nad i – akcentują, podkreślają, uzupełniają. Mają także bardziej praktyczne funkcje, jakimi jest kompleksowa ochrona obrazu przed uszkodzeniami i możliwość prostego montażu. Nie wyobrażasz sobie nawet ile opcji stwarzają nowoczesne systemy zawieszeń obrazów. Nie potrzeba standardowych gwoździ i młotka – jeśli tylko chcesz możesz zastosować bardziej subtelne techniki.

Do ciekawych przykładów zalicza się montowanie obiektów na magnes i w systemie szynowym. Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie wszystkich pytań i wątpliwości w dobrym sklepie. Przeszkoleni i doświadczeni pracownicy nie tylko pomogą Ci dobrać odpowiednią ramę do obrazu, ale też dostosować najlepszy do warunków stawianych przez wnętrze sposób montażu. Efekt będzie niezapomniany.

Nieważne czy chcesz powieść drogi i niezwykle cenny artystycznie obraz, czy może raczej stawiasz na niezobowiązujące akcenty dekoracyjne – każda kompozycja zasługuje na odpowiednią oprawę.