osuszanie fundamentów

Nieinwazyjne metody osuszania budynków

Przebywanie w pomieszczeniach o zbyt suchym powietrzu może powodować znaczny dyskomfort, jednak prawdziwym problemem staje się nadmierna wilgotność. Może powodować ona rozwój pleśni i grzybów, a nieprzyjemny i utrzymujący się długo zapach z pewnością nie ułatwi nam przebywania w takim miejscu.

Problem ten dotyka nie tylko starych budynków. Na co dzień możemy starać się usuwać nadmiar wilgoci za pomocą przenośnych osuszaczy: to rozwiązanie szczególnie przyda się w zaparowanych łazienkach, suszarniach czy piwnicach. Niestety często koniecznością jest osuszanie budynków. Można je przeprowadzić na wiele sposobów w zależności od stopnia zawilgocenia pomieszczeń i preferencji, choć różnią się one stopniem trwałości i inwazyjnością. Nagrzewanie ścian za pomocą specjalnych nagrzewnic jest najprostszym rozwiązaniem, jednak nie zawsze jest całkowicie skuteczne – wilgoć może wrócić z głębszych warstw muru.

Do popularnych metod należy także iniekcja, która polega na stworzeniu wewnątrz ściany specjalnej przegrody poprzez nawiercanie otworów. Następnie umieszcza się w niej materiały pochłaniające wilgoć ze ścian. Zła izolacja może spowodować również dostanie się wilgoci w niższych partiach budynku. Również wtedy konieczne może się okazać osuszanie fundamentów, bowiem są one bardziej podatne na uszkodzenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie osuszania specjalnej firmie, która posiada profesjonalny sprzęt i materiały, bowiem od jej skuteczności zależy dalsza kondycja naszych fundamentów, a w efekcie – całego budynku.