poddasze

Aranżacja mieszkania na poddaszu

Aranżacja mieszkania na poddaszu jest jednym z trudniejszych zadań związanych z architekturą wnętrz. Jak w takim razie zaaranżować przestrzeń małego metrażu pod skosami?

Pierwszą rzeczą, o jakiej należy pomyśleć na etapie projektu, jest rozplanowanie pomieszczenia na poddaszu. Powinniśmy wydzielić przestrzeń otwartą, dzienną, od przestrzeni sypialnej. Dzięki temu uda nam się w pełni zagospodarować całą powierzchnię.

Później przychodzi czas na malowanie. Projektowanie wnętrza poddasza powinno być pomyślane przede wszystkim w taki sposób, by aranżowane pomieszczenie było jak najbardziej jasne i dawało iluzję przestronności. Dlatego skosy i ścianki kolankowe powinny być pomalowane na jasny kolor, najlepiej biały, który będzie odbijał światło słoneczne, rozświetlając pomieszczenie.

Jeżeli zależy nam, by przestrzeń poddasza dawała wrażenie widnej i przestronnej, warto ułożyć podłogę z paneli lub desek utrzymanych w jasnej tonacji. „Dlatego jednym z najlepszych pomysłów będzie ułożenie paneli sosnowych.” – podpowiada ekspert od aranżacja wnętrz z biuro Orange Studio.

Ostatnim elementem aranżacji przestrzeni mieszkalnej na poddaszu jest wybór mebli. Powinny być one dobrane w takim kształcie, który pozwoli ustawić je pod skosami, tak by w pełni zagospodarować przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem w takich meblach są płytkie półki i skrzynie na kółkach, które łatwo będzie wysunąć spod skosu. Im więcej uda się nam tym sposobem zagospodarować przestrzeni, tym lepiej. Wszystkie wybierane przez nas meble na poddasze powinny być jak najbardziej funkcjonalne i mobilne.